Articles Oprogramowanie CRM - 5 narzędzi, które poprawią sprzedaż dużej firmy

Oprogramowanie CRM - 5 narzędzi, które poprawią sprzedaż dużej firmy

Zespół Bitrix24
12 min
59
Zaktualizowano: 13 maja 2024
Zespół Bitrix24
Zaktualizowano: 13 maja 2024
Oprogramowanie CRM - 5 narzędzi, które poprawią sprzedaż dużej firmy

Duże firmy i korporacje posiadają potencjalną skarbnicę wiedzy o klientach. Jednak to bogactwo informacji często pozostaje rozproszone i niewykorzystane – podzielone w różnych systemach, uwięzione w arkuszach kalkulacyjnych i ukryte w wątkach wiadomości e-mail. W rezultacie zespoły sprzedażowe mogą działać bez pełnego zrozumienia swoich klientów, co prowadzi do zaprzepaszczonych szans i nieefektywnych procesów.

Oprogramowanie CRM jest kluczem do wykorzystania tych danych i przekształcenia ich w praktyczne strategie sprzedaży. Staje się centralnym repozytorium wiedzy, konsoliduje interakcje z klientami, historię zakupów, preferencje i wzorce zachowań. Ten ujednolicony widok umożliwia zespołom podejmowanie świadomych decyzji, personalizację zasięgu i usprawnianie cyklu sprzedaży.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu CRM kampanie marketingowe można zoptymalizować za pomocą ukierunkowanych komunikatów opartych na danych demograficznych i zainteresowaniach klientów. Przedstawiciele handlowi zyskują pełny obraz każdego potencjalnego klienta, co pozwala im dostosowywać rozmowy i skuteczniej rozwiązywać problemy. Co więcej, analizy dostarczane przez systemy CRM oferują cenne informacje umożliwiające poprawę prognoz sprzedaży, identyfikację trendów i udoskonalanie strategii w miarę upływu czasu.

Oprogramowanie CRM - 5 narzędzi, które poprawią sprzedaż dużej firmy

Oprogramowanie CRM - przegląd ogólny

1. Bitrix24

Bitrix24 to kompleksowe oprogramowanie CRM znane z szerokiego zestawu narzędzi zaspokajających potrzeby dużych firm w zakresie sprzedaży, komunikacji i współpracy. 

Jedną z kluczowych cech Bitrix24 jest możliwość połączenia wielu aspektów zarządzania przedsiębiorstwem w jeden ekosystem, w tym zarządzania zadaniami, projektami, śledzenia czasu i działań pracowników, a także relacji z klientami. 

W przypadku dużych firm skalowalność ma kluczowe znaczenie. Bitrix24 oferuje rozwiązania oparte na chmurze, a także opcje oprogramowania lokalnego, umożliwiając firmom wybór modelu, który najlepiej pasuje do ich wielkości i planów rozwoju. 

Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby sprawnie obsługiwać złożone operacje i duże ilości danych, co ma kluczowe znaczenie w przypadku większych przedsiębiorstw zarządzających rozbudowanymi bazami danych klientów. 

Dodatkowo Bitrix24 zapewnia solidne możliwości automatyzacji, które mogą znacznie zwiększyć produktywność zespołów sprzedażowych poprzez automatyzację rutynowych zadań, zarządzania potencjalnymi klientami i procesem sprzedaży, umożliwiając w ten sposób pracownikom sprzedaży skupienie się bardziej na zaangażowaniu klienta i zamykaniu transakcji.

Jeżeli szukasz jednego rozwiązania, które zaspokoi wszystkie potrzeby marketingowe dużej firmy, wypróbuj już dziś jego możliwości.

Odkryj potencjał oprogramowania CRM Bitrix24

Bezpłatny CRM oparty na AI z nieograniczoną liczbą użytkowników

Optymalizuj swoje procesy sprzedażowe już dziś!

2. Pakiet Oracle NetSuite

Oracle NetSuite zapewnia solidne rozwiązanie ERP, które obejmuje zaawansowane funkcje CRM, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla dużych firm poszukujących kompleksowego oprogramowania do zarządzania biznesem.

Wspiera globalne firmy dzięki możliwościom obsługi wielu języków, wielu walut i zgodności, a także skutecznie skaluje się w miarę rozwoju firmy. Moduł CRM NetSuite zapewnia bezproblemową integrację z komponentami ERP, zapewniając wgląd w dane klientów w czasie rzeczywistym i interakcje we wszystkich funkcjach biznesowych, poprawiając obsługę klienta i strategie sprzedaży.

3. SAP CRM

SAP CRM jest częścią pakietu SAP Business Suite i oferuje szeroką gamę funkcji dostosowanych do potrzeb dużych przedsiębiorstw, które muszą zarządzać złożonymi relacjami z klientami w wielu kanałach. 

Doskonale radzi sobie z przetwarzaniem ogromnych ilości danych i zapewnia szczegółowe analizy, które pomagają firmom zrozumieć i przewidywać potrzeby klientów. Oprogramowanie CRM łączy się z innymi modułami SAP, zapewniając spójne środowisko, w którym operacje sprzedaży, marketingu i obsługi klienta są ściśle powiązane.

4. Pipedrive

Pipedrive zaprojektowano z myślą o użyteczności i wydajności, co czyni go doskonałym wyborem dla zespołów sprzedaży w dużych firmach. Koncentruje się na zarządzaniu procesem sprzedaży, pomagając sprzedawcom śledzić i organizować działania sprzedażowe na dużą skalę. Pipedrive oferuje zaawansowane opcje dostosowywania, zautomatyzowane przepływy pracy i intuicyjny interfejs, który może obsługiwać złożone procesy sprzedaży i duże zbiory danych, pomagając zwiększać wydajność i skuteczność sprzedaży.

5. Freshsales

Freshsales firmy Freshworks doskonale nadaje się dla dużych firm poszukujących oprogramowania CRM z silnym naciskiem na angażowanie klienta i automatyzację sprzedaży.

Z pomocą sztucznej inteligencji i na podstawie działań leadów, generuje sugestie poprawiające efektywność sprzedaży.

Freshsales obsługuje kompleksowe zarządzanie cyklem zakupów klienta, dostarczając narzędzia, które pomagają zespołom sprzedażowym pielęgnować relacje i szybciej zamykać transakcje.

Oprogramowanie CRM - 5 narzędzi, które poprawią sprzedaż dużej firmy

Szczegółowe porównanie funkcji

Automatyzacja sprzedaży

 • Bitrix24: oferuje solidne funkcje automatyzacji sprzedaży, takie jak zarządzanie potencjalnymi klientami, śledzenie postępu ścieżki sprzedaży oraz automatyczna dystrybucja leadów i ofert. Zautomatyzowane planowanie pracy usprawnia proces sprzedaży, zwiększając efektywność.

 • Oracle NetSuite: specjalista w automatyzacji procesów sprzedaży z funkcjami zarządzania zamówieniami, sprzedaży dodatkowej i sprzedaży krzyżowej zintegrowanymi z systemem CRM. System automatycznie aktualizuje informacje o stanach magazynowych i cenach, pomagając przedstawicielom handlowym w czasie rzeczywistym.

 • SAP CRM: zawiera kompleksowe narzędzia automatyzacji sprzedaży, w tym zarządzanie zamówieniami i umowami. Szczególnie dobrze radzi sobie ze złożonymi cyklami sprzedaży i modelami cenowymi powszechnymi w dużych przedsiębiorstwach.

 • Freshsales: znana z automatyzacji sprzedaży opartej na sztucznej inteligencji, w tym punktacji leadów i analiz predykcyjnych, które pomagają ustalać priorytety leadów, którzy mogą dokonać konwersji. 

 • Pipedrive: Koncentruje się na zarządzaniu działaniami sprzedażowymi, wyraźnie rozdzielając poszczególne etapy transakcji. Pozwala na łatwą automatyzację powtarzalnych zadań, takich jak wysyłanie kolejnych e-maili i tworzenie zadań.

Narzędzia marketingowe

 • Bitrix24: Zawiera szereg narzędzi marketingowych, takich jak kampanie e-mailowe, zarządzanie mediami społecznościowymi i tworzenie formularzy internetowych. Łączy te narzędzia ze swoimi danymi CRM, aby skutecznie docierać do klientów.

 • Oracle NetSuite: zapewnia płynną integrację systemu CRM z automatyzacją marketingu, obsługując zarządzanie kampaniami, marketing e-mailowy i pielęgnowanie leadów bezpośrednio powiązane z danymi CRM.

 • SAP CRM: Oferuje solidne narzędzia do zarządzania kampaniami i segmentacji klientów, zaprojektowane do obsługi operacji marketingowych na dużą skalę, typowych dla dużych firm.

 • Freshsales: oferuje ukierunkowany marketing e-mailowy i śledzenie zdarzeń, co pozwala marketerom zrozumieć działania klientów i odpowiednio dostosować kampanie.

 • Pipedrive: chociaż jest przede wszystkim narzędziem sprzedażowym, zawiera podstawowe funkcje marketingowe, takie jak śledzenie kampanii i łączy się z bardziej wszechstronnymi platformami marketingowymi za pośrednictwem interfejsów API.

Obsługa klienta

 • Bitrix24: kompleksowe narzędzia obsługi klienta, w tym pomoc techniczna, czat na żywo i centrum obsługi telefonicznej zintegrowane z platformą CRM.

 • Oracle NetSuite: rozbudowane możliwości obsługi klienta z zarządzaniem zgłoszeniami pomocy technicznej i portalami klientów, które umożliwiają użytkownikom zarządzanie zapytaniami i interakcjami.

 • SAP CRM: rozbudowane funkcje zarządzania usługami, w tym obsługa zgłoszeń do pomocy technicznej i zarządzanie usługami w terenie, z możliwością śledzenia zleceń serwisowych i uzyskiwania informacji zwrotnych od klientów.

 • Freshsales: zapewnia ujednolicony widok interakcji klientów w obszarze sprzedaży i wsparcia, z funkcjami zarządzania zgłoszeniami serwisowymi.

 • Pipedrive: ograniczone natywne funkcje obsługi klienta.

Raportowanie i analityka

 • Bitrix24: oferuje szczegółowe raporty i pulpity nawigacyjne z możliwością śledzenia różnych wskaźników związanych ze sprzedażą, marketingiem i obsługą klienta.

 • Oracle NetSuite: pulpity nawigacyjne i analiza w czasie rzeczywistym we wszystkich obszarach operacji biznesowych, wykorzystujące dane z CRM, ERP i innych zintegrowanych systemów.

 • SAP CRM: zaawansowana analityka z narzędziami raportowymi, które radzą sobie ze złożoną analizą danych.

 • Freshsales: oferuje analitykę opartą na sztucznej inteligencji do prognozowania sprzedaży i wglądu w trendy sprzedaży, zachowania klientów i zarządzanie procesem sprzedaży.

 • Pipedrive: zapewnia proste, wizualne narzędzia do raportowania skupiające się na wskaźnikach sprzedaży i śledzeniu wydajności.

Możliwości integracji

 • Bitrix24: łączy się z szeroką gamą aplikacji i usług innych firm, w tym popularnymi platformami e-mail, sieciami społecznościowymi i systemami telefonicznymi.

 • Oracle NetSuite: wyjątkowe możliwości integracji z innymi produktami Oracle i aplikacjami innych firm, wspierane przez solidny interfejs API do integracji niestandardowych.

 • SAP CRM: Bezproblemowo łączy się z innymi modułami SAP i systemami zewnętrznymi, oferując elastyczne opcje API dla integracji dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

 • Freshsales: Łatwo łączy się z innymi produktami Freshworks i licznymi aplikacjami innych firm, zwiększając jego użyteczność w różnych funkcjach biznesowych.

 • Pipedrive: Znany ze swojego API, które pozwala na szeroką integrację z różnymi narzędziami, w tym oprogramowaniem marketingowym i systemami finansowymi.

Oprogramowanie CRM - 5 narzędzi, które poprawią sprzedaż dużej firmy

Oprogramowanie CRM - najważniejsze plusy i minusy

Bitrix24

Plusy:

 • Zintegrowane rozwiązania: Bitrix24 oferuje kompleksową gamę funkcji, od sprzedaży i marketingu po zarządzanie projektami i komunikację, a wszystko to w ramach jednej platformy. Zmniejsza to potrzebę stosowania wielu rozwiązań programowych i usprawnia planowanie pracy.

 • Skalowalność: dzięki opcjom wdrożenia w chmurze lub lokalnie Bitrix24 jest odpowiedni dla firm różnej wielkości i skaluje się w miarę rozwoju firmy.

 • Możliwości automatyzacji: zaawansowana automatyzacja rutynowych zadań sprzedażowych i marketingowych pomaga zwiększyć wydajność i ograniczyć błędy ludzkie.

Minusy:

 • Złożony interfejs: nowi użytkownicy mogą uznać interfejs użytkownika za przytłaczający ze względu na mnogość funkcji, których trzeba się długo uczyć.

 • Obsługa klienta: niektórzy użytkownicy zgłaszają długi czas reakcji.

Pakiet Oracle NetSuite

Plusy:

 • Integracja z ERP: będąc częścią kompleksowego systemu ERP, NetSuite oferuje głęboką integrację funkcji biznesowych, zapewniając ujednolicony obraz operacji firmy.

 • Elastyczność: platforma jest wysoce konfigurowalna, co jest korzystne przy dostosowywaniu się do specyficznych procesów i potrzeb dużych firm.

 • Globalne wsparcie biznesowe: obsługuje wiele walut, języków i standardów zgodności, dzięki czemu idealnie nadaje się dla międzynarodowych korporacji.

Minusy:

 • Koszt: Oracle NetSuite jest drogi, szczególnie biorąc pod uwagę koszty dostosowywania, integracji i bieżącej konserwacji, co może sprawić, że będzie poza zasięgiem części firm.

 • Złożoność: ogromne możliwości wiążą się ze złożonością, która wymaga przeszkolonych specjalistów do skutecznego zarządzania, co zwiększa całkowity koszt posiadania.

 • Czas wdrożenia: Ze względu na złożoność i potężne możliwości początkowa konfiguracja i dostosowywanie mogą być czasochłonne.

SAP CRM

Plusy:

 • Składnik ekosystemu SAP: oprogramowanie CRM płynnie łączy się z innymi rozwiązaniami SAP

 • Wszechstronne funkcje: oferuje solidną obsługę w zakresie marketingu, sprzedaży i serwisu, zdolną do zarządzania złożonymi procesami biznesowymi typowymi dla dużych przedsiębiorstw.

 • Skuteczna analityka: zaawansowane funkcje przetwarzania i analizy danych pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji

Minusy:

 • Doświadczenie użytkownika: system jest często krytykowany za kiepski interfejs, co może mieć wpływ na produktywność.

 • Wysokie koszty: wdrażanie, dostosowywanie i konserwacja są kosztowne, co ogólnie sprawia, że ​​SAP CRM jest bardziej odpowiedni dla bardzo dużych przedsiębiorstw.

 • Zasobochłonne: wymaga znacznych zasobów, w tym dedykowanego zespołu do zarządzania i konserwacji, co dodatkowo zwiększa koszty operacyjne.

Freshsales

Plusy:

 • Prostota: Freshsales jest chwalony za przejrzysty, intuicyjny interfejs, który ułatwia adaptację użytkowników i zmniejsza wymagania dotyczące szkoleń.

 • Możliwości AI: oferuje analizy oparte na sztucznej inteligencji na potrzeby prognozowania sprzedaży i oceniania potencjalnych klientów, co może znacznie poprawić wydajność i skuteczność sprzedaży.

 • Przystępność: zapewnia dobry zestaw funkcji w konkurencyjnej cenie, dzięki czemu jest dostępny dla szerszego grona firm.

Minusy:

 • Ograniczona personalizacja: brakuje w nim opcji dostosowywania dostępnych w bardziej złożonych systemach, takich jak Bitrix24 czy SAP CRM.

 • Mniej integracji: chociaż dobrze łączy się z innymi produktami Freshworks, może nie oferować tak rozbudowanej sieci integracji z aplikacjami innych firm w porównaniu z większymi platformami.

 • Skoncentrowany na sprzedaży: skoncentrowany głównie na sprzedaży, nie oferuje szerokiego zakresu funkcji potrzebnych w marketingu lub obsłudze klienta, co może wymagać dodatkowych narzędzi.

Pipedrive

Plusy:

 • Skupienie na funkcji: to oprogramowanie CRM jest skoncentrowane na zarządzaniu procesem sprzedaży, dzięki czemu jest niezwykle przydatny dla zespołów sprzedaży do skutecznego śledzenia i zarządzania procesami.

 • Łatwość obsługi: znany z minimalistycznego wyglądu, który ułatwia szybką naukę i adaptacje.

Minusy:

 • Ograniczone funkcje: chociaż doskonale nadaje się do zarządzania procesem sprzedaży, brakuje mu głębi w innych funkcjach CRM, takich jak zarządzanie usługami lub zaawansowane narzędzia marketingowe.

 • Ograniczenia w zakresie raportowania: narzędzia raportowania, choć udoskonalane, nadal nie są tak zaawansowane i dogłębne, jak zapewniają bardziej wszechstronne systemy CRM.


Podsumowanie

W tym artykule przeanalizowaliśmy różne platformy CRM — każdą z unikalnymi mocnymi stronami i funkcjami. Od kompleksowych możliwości Bitrix24 po rozbudowane funkcje ERP Oracle NetSuite i solidną analitykę SAP CRM – każdy system oferuje wyraźne korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na wyniki sprzedaży firmy.

Dla dużych firm i korporacji Bitrix24 proponuje rozwiązania, wyróżniające go na tle konkurencji. Jego zdolność do integrowania różnych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem – od sprzedaży i marketingu po zarządzanie projektami i komunikację – w jedną, spójną platformę pozwala na usprawnienie operacji i zwiększoną produktywność. Dla dużych firm rozważających solidny system CRM, który można skalować wraz z ich rozwojem, Bitrix24 oferuje wszechstronne i dynamiczne rozwiązanie, które warto poznać. Wykorzystaj pełny potencjał Bitrix24 i usprawnij działanie swojej firmy!.

Odkryj potencjał oprogramowania CRM Bitrix24

Bezpłatny CRM oparty na AI z nieograniczoną liczbą użytkowników

Optymalizuj swoje procesy sprzedażowe już dziś!

FAQ

W jaki sposób Bitrix24 pomaga w sprzedaży?

Bitrix24 to oprogramowanie CRM, które automatyzuje rutynowe zadania, co oznacza, że ​​Twój zespół sprzedaży może bardziej skoncentrować się na zamykaniu deala, a mniej na formalnościach. Ponadto ten CRM łączy się z wieloma innymi narzędziami, dzięki czemu będziesz zarządzać wszystkim z jednego miejsca. 

Czy Oracle NetSuite jest zbyt skomplikowany dla kogoś, kto nie jest specjalistą od technologii?

To prawda, Oracle NetSuite jest rozbudowany i na początku może wydawać się zniechęcający ze względu na wszystkie jego funkcje. Został zaprojektowany do obsługi wielu złożonych procesów biznesowych, więc wymaga trochę nauki. Gdy już go skonfigurujesz i opanujesz, może naprawdę usprawnić wszystkie operacje biznesowe. 

Słyszałem, że Freshsales jest niedrogi, ale czy naprawdę oferuje wiele funkcji?

Tak, Freshsales jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla budżetu, szczególnie w porównaniu z niektórymi wielkimi markami. Pomimo niższej ceny nie oszczędza na funkcjonalności. Oferuje solidną automatyzację sprzedaży, inteligentną analitykę i przyjazne interfejsy. 

Czy Pipedrive poradzi sobie z dużymi zespołami sprzedaży?

Pipedrive został zaprojektowany tak, aby był wyjątkowo łatwy w obsłudze i świetnie sprawdzał się w tym, co robi — zarządzaniu procesem sprzedaży. Może nie ma wszystkich zalet kompleksowego systemu CRM, ale doskonale nadaje się do wizualizacji procesów sprzedaży i utrzymywania kontroli nad transakcjami. Jednak w przypadku bardzo dużych zespołów lub złożonych linii produktów może nie być wystarczający.


Najpopularniejsze
Inspirujące pomysły na biznes w 2024 roku
Najlepsze chatboty AI w 2023 roku
Czat AI – 5 najlepszych chatbotów dla biznesu
21 najlepszych alternatyw dla Kalendarza Google, które musisz wypróbować
6 skutecznych narzędzi wykrywających treści, które generuje sztuczna inteligencja (AI)
Spis treści
Oprogramowanie CRM - przegląd ogólny Szczegółowe porównanie funkcji Oprogramowanie CRM - najważniejsze plusy i minusy Podsumowanie FAQ
Może Ci się również spodobać
Blogi
Webinaria
Glosariusz

Free. Unlimited. Online.

Bitrix24 to miejsce, w którym każdy może komunikować się, współpracować przy zadaniach i projektach, zarządzać klientami i robić o wiele więcej.

Załóż konto
Może Ci się również spodobać
7 Zalet Mobilnego Oprogramowania do Zarządzania Zadaniami
7 Zalet Mobilnego Oprogramowania do Zarządzania Zadaniami
10 min
8 sposobów na zaimponowanie klientom w sezonie świątecznym
8 sposobów na zaimponowanie klientom w sezonie świątecznym
9 min
Przenieś markę do sieci! Kreator stron internetowych dla małych firm
Przenieś markę do sieci! Kreator stron internetowych dla małych firm
13 min